the study of the kicking components within sports

Friday, June 19, 2015

Hungary Women's National Soccer Team News

June 19, 2015 - Zsanett Kaján scores equalizer in draw with Greece
Greece opened the score after 78 minutes. Two minutes into stoppage time in the second half, forward Zsanett Kaján scored to draw Hungary even at 1-1.

March 11, 2015 - Vágó Fanni scores hat-trick in 3-1 win over Romania
"Az első félidőben magához ragadta a kezdeményezést válogatottunk, koncentrált játékot láthatott a közönség a magyar lányoktól. Ennek eredményeként már a 3. percben megszereztük a vezetést: Zeller Dóra indításával Vágó Fanni lépett ki, elvitte a kapus mellett a labdát, és a hálóba lőtt (1–0). A magyar csapat többet birtokolta a labdát és veszélyesebben játszott ellenfelénél. A 27. percben Tálosi Szabina szerzett labdát a középpályán, és Kaján Zsanetthez passzolt, aki remekül tálalt Vágó Fanni elé, a támadó pedig higgadtan gurított a román kapuba (2–0). Az első félidő hátralévő részében voltak még kisebb lehetőségeink, de több gól nem született, így kétgólos előnnyel mehetett csapatunk az öltözőbe. A második játékrészben továbbra is a mieink domináltak: a 69. percben Szuh Erika ívelte a labdát a román védőfal mögé Vágó Fanninak, aki egy szép csellel elvitte azt a kapus mellett, és az üres kapuba passzolt (3–0). Egy perccel a harmadik gólunk után Lunca jóvoltából szépítettek a románok (3–1), és a folytatásban egyre nagyobb nyomás alá helyezték a kapunkat. A mérkőzés ezen szakaszában a magyar válogatott inkább kontrákra rendezkedett be. Végül több gól már nem született: Vágó Fanni mesterhármasával sikerült legyőzni Romániát." - Nemzeti Sport